Obožavam male
vinogradarske breskve i uvijek iskoristim priliku za nešto slatko kada ih vidim
na placu ili dobijem od nekoga. Ako mene pitate, ove male breskve puno su
ukusnije i bolje od velike sorte, stoga sam upravo njih odlučila iskoristiti za
kolač sada kad su na vrhuncu sezone.
U kolač ne ide
brašno, već malo pšenične krupice i jako je sočan upravo zbog toga i svježeg
sira. Umjesto bresaka možete koristiti i neko drugo sezonsko voće. Ovo je jedan od onih kolača koji se brzo pripremaju.
- 4 žlice Podravka pšeničnog grisa
- 1 žličica Dolcela praška za pecivo
- 120 g šećera
- 1 Dolcela vanilin šećer
- 400 g svježeg sira
- 3 jaja
- malo fino naribane limunove korice
- 130 g maslaca
- 1 čep ruma
- 350 g (vinogradarskih) bresaka
- šećer u prahu za posipanje
1. Breskve
operite i narežite na komadiće. Okrugli kalup promjera 26 cm namastite i
obložite papirom za pečenje.
2. Jaja umutite
sa šećerom i vanilin šećerom pa dodajte naribanu limunovu koricu, svježi sir,
otopljeni maslac, rum, prašak za pecivo i gris. Sve zajedno umutite. Ravnomjerno
rasporedite u kalup. Po vrhu posložite narezane breskvice.
3. Pećnicu
prethodno ugrijte na 180C. Pecite oko 55 min.
4. Vrući kolač
posipajte šećerom u prahu i kad se malo prohladi, narežite na kriške i
poslužite.








Super su te male breskvice, naročito miris. Nisam pravila kombinaciju breskve i groždja , interesantna ideja
OdgovoriIzbriši